Kozacanta.net İade, İptal & Değişim

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Kargo Prosedürü

 

Siparişiniz merkez depomuzda bulunuyorsa, 14:00’a kadar verilen siparişleriniz gün      içinde Kargoya verilir.

Kargo sürecini web sayfamızda bulunan “KARGOM NEREDE”yi tıkladığınızda kargonuzun

nerede olduğunu rahatlıkla takip edebilirsiniz.

 

            Kozacanta.net  online mağazasından yapacağınız tüm alışverişlerinizde 150 TL ve üstü alışverişlerinizde kargo ücreti kozacanta.net  tarafından ödenmektedir.

 

İade edeceğin ürünü faturanın “İade Formu” bulunan nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte YURTİÇİ Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermeni rica ederiz.

  • İadeni gönderdikten sonra gerekli olması halinde senden YURTİÇİ Kargo’ya ait gönderi kodun talep edilebilir. Sorun yaşamaman adına gönderi kodunu lütfen saklamaya özen göster.

  • İade bedeli ürünlerin mal kabul birimine ulaştığı andan itibaren iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra kredi kartına 3 (üç) iş günü içerisinde aktarılmaktadır. Eğer ödemeni “Kapıda Ödeme” veya “HAVALE” olarak gerçekleştirmiş isen tarafımıza IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu bildirmen gerekmektedir. Bildirim sürecinden sonra iaden 15 (onbeş) iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bankana bağlı olarak iadeni hesabında veya kredi kartında görmen birkaç gün sürebilir. Banka IBAN numaranın bulunmaması durumunda iade işlemin PTT üzerinden İSME HAVALE işlemi ile gerçekleştirilmektedir. PTT tarafından uygulanacak olan işlem ücreti kesintileri müşteriye aittir.

  • Siparişinde kullandığın indirim kuponu varsa iade işlemi esnasında hesabına yeniden tanımlanacaktır. Siparişinin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

İade etme süresi kaç gündür?

Siparişinin sana ulaştığı günü takip eden gün içerisinde, ürünü kullanmadıysan orijinal paketi/kutusu ile birlikte ücretsiz bir şekilde iade edebilirsin. Satın aldığın bir ürünü değiştirmek istersen önce iade etmelisin. Ürünün, bize ulaştıktan sonra para iadesi istemeden hesabına para çeki yükleyerek hızlı değişim yapabileceğini unutma. Bu konuda müşteri hizmetlerimiz sana yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Lütfen bizi aramaktan çekinme.

Hangi ürünleri iade edemiyorum?

Ambalajı zarar görmüş, faturasız ve kullanılmış ürünlerin iadesi gerçekleşmemektedir. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

İademi hangi adrese göndereceğim?

ALICI : KOZ YAPI İNŞAAT TİC. LTD. ŞTİ.
ADRES Cumhuriyet Cd. No:9 MERKEZ / KÜTAHYA


İADE DE KARGO MASRAFLARINI BEN Mİ ÖDEYECEĞİM?

İade talebiyle firmamıza gönderdiğin ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişini YURTİÇİ Kargo ile yukarıdaki adrese “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsin.

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra;

İade bedeli ürünlerin mal kabul birimine ulaştığı andan itibaren iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra kredi kartınıza 3 (üç) iş günü içerisinde aktarılmaktadır. Eğer ödemeni “Kapıda Ödeme” veya “HAVALE” olarak gerçekleştirmiş isen tarafımıza IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu bildirmen gerekmektedir. Bildirim sürecinden sonra iaden 15 (onbeş) iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bankana bağlı olarak iadeni hesabında veya kartında görmen birkaç gün sürebilir.

Elime ulaşan ürün için beden/numara değişimi yapabilir miyim?

Rahatlıkla yapabilirsin. Sadece hemen iade işlemini başlatmalısın. Faturanın en alt kısmında değişim yapmak için iade ettiğini belirtmeyi unutma. Koza çanta’dan aldığın ve kullanılmamış durumdaki ürünler için 3 gün içinde iade işlemini başlatır ve ürünü bize gönderirsen, ürün bize ulaştığında parayı sana iade etmek yerine kozacanta.net hesabına yükler ve yeni ürününü bu para çeki ile satın almanı sağlayabiliriz. Hesabına yüklenen para çeki ile yeni sipariş oluşturmalısın. Bu konuda bizi aramaktan çekinme. Siparişini iade ederken kargo ücreti ödemeyeceğini hatırlatmak isteriz. YURTİÇİ Kargo ile **** iade kodunu kullanarak hızlıca bize siparişini iade edebilirsin.

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?

Siparişinde kusur olmaması için Ürün Kabul Bölümü’müzden sonra bir de Paketleme Bölümü ürünü sana gönderirken kontrol eder ve bu süreç kameralar ile kayıt altında tutulur. Öncelikle siparişini kargo kuryesinin önünde açarak sağlam olduğuna emin olmalısın. Ardından ürünü incelediğince bir kusur olduğunu görürsen rahatlıkla iade edebileceğini unutma. Müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek kusur hakkında bizi bilgilendirmeni isteriz. Yapılabilecek en kolay yolu sana sunmak için elimizden geleni yapacağımızdan emin ol. 

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?
Taksitli olarak satın almış olduğun ürüne ait bedelin tamamı kredi kartına iade edilmekte ancak bankan tarafından iadenin kredi kartına geri ödemesi taksitli olarak kartına yansıtılmaktadır.